2. DEVRE MÜLK- DEVRE TATİL ÇALIŞTAYI 12-14 NİSAN 2019


TİCARET BAKANLIĞI  TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE 

DEVREMÜLK İLE DEVRE TATİL YATIRIMCILARI VE PAZARLAMACILARI DERNEĞİNİN İŞBİRLİĞİ İLE

12-13 NİSAN 2019 TARİHLERİ ARASINDA HATTUŞA VACATION THERMAL CLUB KAZDAĞLARINDA,

İKİNCİ DEVRE MÜLK DEVRE TATİL ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞMİŞTİR.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın başlatmış olduğu, yoğun istidam öngörülen yabancı yatırımları Ülkemize çekmek adına, zirve niteliğinde bir çalıştay düzenlendi.

Devremülk Devre Tatil Sektörünün tüm paydaşları Devremülk Devre Tatilin geleceğini belirlemek için,  iki günlük bir çalıştay programı ile Hattuşa Vacation Thermal Club Kazdağları’nda buluştu.

 Devremülk Devre Tatil Çalıştayı,  Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile DDYPD-Devremülk Devre Tatil Yatırımcıları ve Pazarlamacıları Derneğinin işbirliği ile yapıldı.

Devremülk Devre Tatil Çalıştayına, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Sayın Prof. Dr.Yasin AKTAY, Yargıtay 13. Dairesi Başkanı Sayın Ali Selman ERKUŞ Yargıtay 14. Hukuk Dairesi Başkanı Sayın Hatice Nesrin YILMAZCAN, Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Sayın Ahmet ERDAL, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Bayram UZUNOĞLAN, ve 13. Hukuk Dairesi Üyeleri Sayın Ali ÇOLAK, Sayın Adviye Füsun AYAZ, Sayın Ahmet ARSLAN, Sayın Battal YILMAZ, Sayın Hamit DÜNDAR, Sayın İlhan KARA, Sayın Fatma SERBEST, 14. Hukuk Dairesi Üyeleri Sayın Emine GÜLERELVERİCİ, Sayın Ahmet Tevfik ERGİNBAY, Sayın Suat ARSLAN, Sayın Hikmet ONAT, Sayın Mahmut AKGÜN, Sayın Bayram ŞEN, Ankara Bölge İdare Mahkeme Başkanı Sayın Esat TOKLU, Bölge Adliye Mahkemesi 17. İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Bülent KÜFÜDÜR, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Sayın Ekrem DİREKÇİ, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Sayın Ahmet KARAYİĞİT, 22.23.24. Dönem Osmaniye Milletvekili Sayın Durdu Mehmet KASTAL, Çankırı Milletvekili Sayın Av. İdris ŞAHİN, Edremit Belediye Başkanı Sayın Selman Hasan ARSLAN, Edremit Kaymakamı Sayın Ali SIRMALI, T.C. DDYPD- Devremülk Devre Tatil Yatırımcıları ve Pazarlamacıları Derneği Başkanı Sayın Mehmet Ali DOĞAN, RDO ( Resort Development Organisation ) Avrupa Devremülk Devre tatil Yatırımcıları Birliği Başkanı Sayın Paul Gardner BOUGAARD RCI – Resort Condominium İnternational – Uluslararası Devre Tatil Değişim Sistemi Türkiye Müdürü Sayın Ali Osman EĞİLMEZ, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Balıkesir Defterdarlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Daire Başkanları, Uzmanları, Sektör Temsilcileri, Türkiye’nin bir çok bölgesinden Devremülk Devre Tatil Yatırımcıları, iş adamları ve iletmecileri katılmaktadır.

2.Devremülk Devre Tatil Çalıştayı’nın Sunumunu, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Gökhan BAYRAM gerçekleştirdi. Masa gruplarımızın Moderatörlüğünü ise, Yargıtay 13. Dairesi Başkanı Sayın Ali Selman ERKUŞ ve T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi ve Denetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Avni DİLBER gerçekleştirdi.

Çalıştay konuları iki ana başlık altında toplanmıştır: Tüketici Mevzuatı, Sağlık, Turizm ve Reklam Konuları

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında olduğu gibi, Kazdağları’nda adeta zirve niteliğinde gerçekleşecek, Çalıştayda Devremülk Devre Tatil Sektörünün geleceği sektörün tüm paydaşlarıyla iki gün boyunca masaya yatırılmıştır.

İki günlük çalıştayda, Sektörün sorunları Tüketicilerin korunması açısından ele alınırken, Yatırımcılar ve girişimcileri gelecekte sektöre yatırım yapmaya teşvik edecek düzenlemeler ve sorunların çözümü tüm ayrıntılarıyla tartışılarak, geçtiğimiz yıl yapılan çalıştaydan çıkan çözüm önerilerinin üzerinden geçilerek daha sonuç odaklı çözüm önerileri üretilmiştir.

Devremülk Devre Tatil Sektörünün önemi, sorunları, Dünya’daki uygulamaları, sektörün büyüklüğü, Türkiye’deki durumu, ekonomimize ve istihdama katkısı,  Uluslararası standartlar ve hedeflememiz gereken seviye açısından ele alınmıştır.

TOPLU ÇEKİM RESİMLERİ